Basketbal veteránů

25.5.17 18:36 | Z.Strolený | 1176x


 

Ve dnech 19. – 21.5.2017 se konalo v Klatovech již 11. Mistrovství České republiky veteránů v basketbalu. Pod vysokými koši se letos sešlo v šesti kategoriích 20 družstev žen a v osmi kategoriích 29 družstev mužů. Pod hlavičkou TJ Slovan Varnsdorf se v kategorii 50+ turnaje zúčastnilo i družstvo mužů z Varnsdorfu. V této „naší“ kategorii bylo přihlášeno celkem 6 družstev, která byla rozdělena do dvou skupin a systém turnaje umožňoval, že i z posledního místa ve skupině bylo možné bojovat o finále.

 

Naším prvním soupeřem byl silný celek ze Slovinska – VKD Stajerska, který měl ve svém středu námi nebranitelného vysokého pivota, a proto porážka 38 : 27 (17 : 6) příliš nepřekvapila. Střelecky se prosadil Unger 8, Ježek 7, Horáček 5, Prchal Z. 4 a Novotný 3. Ve druhém utkání ve skupině jsme měli za soupeře Pražskou směsku a po vcelku jednoznačném průběhu jsme zvítězili 55 : 39 (28 : 19), když se střelecky dařilo Ungerovi s 24 a Horáčkovi se 14 body, dále bodovali Vinklárek 8, Prchal Z. 4, Prchal L. 3 a Novotný 2.

 

V dalším průběhu jsme se jako druhé družstvo ve skupině A střetli se třetím celkem ze skupiny B a tím bylo družstvo Jasný Favoriti, které bylo složeno z bývalých litoměřických hráčů. V tomto dramatickém utkání, ve kterém se oba týmy střídali ve vedení, jsme v závěru byli šťastnější a po výsledku 41 : 39 (21 : 21)  jsme postoupili do bojů o 1. – 4. místo. Střelecky se dařilo Ungerovi se 17 body, dále pak bodoval Horáček 11, Prchal Z. 10, Vinklárek 2 a Prchal L. 1 bod.

 

S nadějí na finále jsme se ještě v sobotu  večer postavili opět proti slovinskému celku VKD Stajerska. Zatímco „náš“ vítěz skupiny nastoupil teprve ke svému prvnímu sobotnímu utkání, pro nás se jednalo již o třetí zápas. Průběh utkání tomuto rozdílnému počtu odehraných zápasů také odpovídal, když jsme se silami vydrželi jen do poločasu a po výsledku 62 : 31  (21 : 16) jsme v neděli měli šanci bojovat ještě o 3. místo. Body zaznamenal Unger 13, Prchal L. 7, Prchal Z. 6, Ježek a Beckel po 2, Horáček 1.

 

Nedělní utkání již hodně bolelo všechny aktéry. Soupeřem nám byl celek Pulci (Žabovřesky Brno). O naší prohře rozhodl závěr prvního poločasu, kdy soupeř získal rozhodující náskok a ten si udržel až do konce utkání. Výsledek 57 : 42 (30 : 18) znamenal celkově 4. místo v turnaji, což je oproti loňskému umístění (6. místo) zlepšení. Body zaznamenal Unger 23, Vinklárek 6, Ježek 5, Prchal L. 4, Horáček a Beckel po 2.

 

Družstvo veteránů na turnaji startovalo ve složení Beckel Jiří, Horáček Stanislav, Ježek Miroslav, Novotný Miroslav, Prchal Luboš, Prchal Zdeněk, Unger Miloslav a Vinklárek Jaroslav. Škoda, že svou účast musel ze zdravotních důvodů těsně před odjezdem zrušit Pavel Šiška.

 

M.N.

 

Twitter | Facebook

twitter-button

facebook-button

Poslední fotogalerie

TJ Slovan Varnsdorf Basket, webmaster: info@bubileg.cz

©2012-2020 | Vytvořil bubileg v4.11L | Licence | Nejlepší v Mozilla Firefox Google Chrome

Basketbalové postavičky